Jak wybrać kuszę

  1. Klasyczne kusze
  2. Blokuj kusze

Strzelanie to ekstremalna aktywność dla osób, które lubią aktywny wypoczynek Strzelanie to ekstremalna aktywność dla osób, które lubią aktywny wypoczynek. Jeśli zdecydujesz się na zakup takiej broni, musisz najpierw zdecydować o głównych cechach, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze.

Klasyczne kusze

Ten typ kuszy ma łuk bezpośredni lub rekurencyjny. Klasyczne kusze są bardziej odpowiednie dla profesjonalistów, ponieważ wymagają dużo wysiłku, aby pociągnąć za sznurek. Są bardzo głośni, mniej potężni niż ich koledzy. Istnieją jednak także zalety, w szczególności niska waga, łatwość konfiguracji i wymiany niektórych części, prosta konstrukcja.

Blokuj kusze

Takie kusze pasują do początkujących. Z ich pomocą łatwiej będzie kontrolować broń. Składa się z bloków mimośrodowych, które ułatwiają wyginanie struny. Ta kusza jest potężna, szybka. Jest kompaktowy, łatwy do ładowania. Jednak ich waga jest bardziej imponująca niż w przypadku klasycznych kuszy.

Istnieje przesąd, że jakość kuszy zależy od tego, gdzie zebrano broń, ale o wiele ważniejsze jest to, z jakiego materiału wykonane są szczegóły. Plastik lub drewno - nie wpływa to w żaden sposób na wskaźniki techniczne, ponieważ wszystko zależy od gustu i szacowanego budżetu. Obecne kusze są wykonane z węgla, plastiku, stali nierdzewnej, Kevlaru. Pamiętaj, że sznur, który jest zrobiony z dakronu, jest mniej zależny od wahań temperatury i wilgotności, i cel z kuszy może być mechaniczny lub tylko papier.

Istnieje również kilka kluczowych obszarów wykorzystania takiej broni: polowanie, rekreacja i rozrywka, uprawianie sportu lub po prostu prezent. W tym drugim przypadku należy wziąć pod uwagę, czy właściciel tej broni go użyje, czy kuszka po prostu zawiesi się na ścianie.